loogin.pl

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe

REALIZACJE  |   OFERTAJak założyć sklep internetowy


Sklep internetowy to obecnie jedna z najpopularniejszych form sprzedaży w sieci. Wiele osób decyduje się na założenie własnego sklepu, ponieważ jest to stosunkowo łatwy biznes, który nie wymaga wysokich nakładów początkowych, a dystrybucję i reklamę sprzedawanych produktów można tanio i bez ryzyka zlecić podmiotom zewnętrznym.

Pomysł.
Najważniejszy jest pomysł. Zastanów się, co chcesz sprzedawać i jakie są potrzeby Twoich przyszłych klientów.
W tym celu dokonaj rozeznania na rynku, określ swoje mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia wynikające z działań konkurencji. Przemyśl dokładnie, co atrakcyjnego widzą klienci w sklepach internetowych, które już działają na rynku, i spróbuj dać kupującym to, czego nie dają inni (może to być inna gama produktów, atrakcyjniejszy sposób sprzedaży, promocje, konkursy etc.)

Działalność gospodarcza.
Jeżeli posiadasz już własną firmę, wystarczy, że we wpisie do działalności gospodarczej dodasz odpowiedni zapis o handlu w Internecie. Jeśli to Twój pierwszy biznes, musisz zarejestrować wirtualną działalność gospodarczą.

Zakup oprogramowania.
Wybór odpowiedniego oprogramowania, jest sprawą kluczową i może zaważyć na sukcesie lub porażce Twojego biznesu. Zanim dokonasz zakupu masz możliwość przetestowania naszej platformy, w tym celu kliknij w link poniżej.

Wykupienie domeny i wybór serwera.
Niezależnie od tego, na jakim serwerze będzie się znajdował Twój sklep internetowy, musi on posiadać określoną domenę internetową – adres, który Twoi przyszli klienci muszą wpisać w wyszukiwarkę, aby dostać się na stronę sklepu. Domena powinna być łatwa do zapamiętania i związana z profilem Twojej działalności. Pomagamy w rejestracji domeny.

Wygląd sklepu internetowego.
Po określeniu profilu działania, zarejestrowaniu działalności oraz wybraniu domeny i serwera należy zdecydować o wizualnej stronie sklepu internetowego. Kolorystyka, dobór grafiki etc. stanowią ważne elementy każdej strony internetowej, ponieważ mogą pomóc w zachęceniu klientów do zakupów. Idealnym rozwiązaniem jest uzyskanie wyglądu oryginalnego, który łatwo zapadnie internautom w pamięć. Strona główna musi być przejrzysta i powinna umożliwiać łatwy dostęp do poszczególnych kategorii z produktami. Na stronie głównej powinny się również znaleźć promocje oraz tzw. produkty wiodące (np. te, które się najlepiej sprzedają). Zakładając swój sklep za pomocą serwisu shoper.pl uzyskuje się dostęp do panelu administracyjnego, dzięki któremu można w łatwy i szybki sposób ustalić wygląd jego poszczególnych elementów.

Dodawanie produktów do sklepu.
Dodawanie nowych produktów do sklepu możliwe jest dzięki specjalnemu panelowi administracyjnemu, do którego dostęp uzyskujemy za pośrednictwem serwisu shoper.pl. Na informację o danym produkcie może się składać jego fotografia, opis, cena i warunki dostawy. Poszczególne produkty można dodawać do różnych kategorii i podkategorii, co sprawi, że klientowi będzie łatwiej wyszukiwać interesujące produkty. Istnieje również możliwość powiązania produktów, co może zachęcić internautów do dalszych zakupów.


Loogin 2007-2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.